يکشنبه 6 مهر 1399 09 صفر 1442 27 سپتامبر 2020
تاریخ : يکشنبه 21 مهر 1398
کد 141

مدیر کل اداره اطلاعات استان آذربایجان شرقی

ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و جامعه هدف دشمنان است.

. .
ششمین جلسه شورای اداری شهرستان شبستر در سالجاری با حضور مهندس مستفید فرماندار شبستر و مدیر کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی و اعضای شورای اداری شهرستان شبستردر محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه فرماندار شبستر ضمن خیرمقدم گویی به اعضای جلسه و مدعوین، با توجه به درپیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی به برخی از بایدها و نبایدهای اقدامات روسای ادارات و نهاد های شهرستان اشاره و تاکید کرد، بی طرفی کامل و برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند و مشارکت حداکثری هدف نهایی ماست.
در ادامه مدیر کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به اینکه امروز دشمن از امنیت موجود در کشور به شدت عصبانی است، گفت: این عصبانیت زمانی شدت می گیرد که آمریکایی‌ها وضع خودشان را قبل و بعد از انقلاب 1357 مقایسه می کنند، آمریکایی ها زمانی در ایران ارباب بودند اما الان مشاهده می کنند که در جمهوری اسلامی ایران مردم ارباب هستند.
وی گفت: نقطه ضعف اساسی دشمنان ما این است که برآورد واقعی و صحیح از جامعه ایران را ندارند. به برکت خون شهدا مقاومت ایران و هدایت حکیمانه مقام عظمای ولایت هم اکنون جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی نه تنها تاثیرگذار است بلکه از نقش تعیین کنندگی برخوردار می باشد. دیگران به این گزاره رسیده اند که هیچ نشستی در منطقه به تصمیم نمی رسد مگر اینکه جمهوری اسلامی حضور داشته باشد. صف بندی ناکام آمریکاییها و اروپایی‌ها برای تحقق ملاقات ترامپ با رئیس جمهور محترم در حاشیه نشست اخیر سازمان ملل متحد همگی نشان از اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران است.
وی افزود؛ مهمترین دغدغه نظام سلطه مخالفت از گسترش ایدئولوژی امام و انقلاب در معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای می باشد. دشمن این موضوع را از طریق ترویج اسلام هراسی، ایران هراسی و معرفی مذهب شیعه بعنوان منادی خشونت و تروریسم پیگیری می نماید.
امروز ما درگیر جنگ تمام عیار اطلاعاتی با نظام سلطه هستیم و یکی از اهداف سرویس های اطلاعاتی در این جنگ، جنگ تمام عیار اقتصادی است.
سرویس های اطلاعاتی به دنبال تشدید اختلافات قومی و مذهب، ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم،بی اعتبار نمودن نخبگان نزد حاکمیت و ایجاد و گسترش بی بند و باری در جامعه هستند. بحمدالله با هوشیاری  سربازان گمنام امام زمان (عج) و هدایت مقام عظمای ولایت، تاکنون در این عرصه نیز شکست خورده اند و لیکن مسئولین و نخبگان جامعه بایستی خطر را جدی بگیرند و همواره مراقبت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مبارزه با تروریست گفت: اگر ما در خارج از کشور با تروریست ها نمی جنگیدیدم باید در داخل کشور با آنها مقابله می کردیم و این پیروزی  و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در بحث مبارزه با تروریستها اساساً در سایه خون شهدا و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری به دست آمده است.
وی بیان داشت: امروزه دشمنان با تمام ظرفیت در حوزه داخل فعالیت دارند. اینها یک مثلث شوم تشکیل داده اند که یک طرف آن عربستان سعودی و دلارهایش می باشد که با بسیج کلیه امکانات وارد میدان شده اند.
وی افزود: ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و جامعه هدف دشمنان است و دشمنان ارکان نظام را مدنظر قرار دارند و لیکن به فرموده مقام معظم رهبری پرهیز از اختلافات، همدلی و انسجام ملی کلید حل مشکلات است.
مدیر کل اطلاعات استان آذربایجانشرقی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت بهترین خدمت ما، خدمت به مردم است و ادارات به تکریم ارباب رجوع توجه جدی داشته باشند و مشکلات مردم را همانند مشکلات خود بدانند و اگر همگی دست به دست هم دهیم بسیاری از مشکلات کشور برطرف می شود.
امنیت عنصر زیرساخت برای تمامی حوزه ها خصوصا حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، روانی جامعه بشمار می آید امروز امنیت در جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که حتی دشمنان نیز به پایداری و عینی بودن آن اعتراف دارند و البته آن را پیگیری می کنند چرا که امنیت جمهوری اسلامی برای دشمنان شکننده است.
وی تاکید کرد؛مهمترین هدف دشمن از بدو شکل گیری جمهوری اسلامی ایران، ایجاد مشکلات و مسائل و چالش های عدیده امنیتی برای کشور بوده است.
نتایج نظر سنجی ها وقتی برآورد دشمن موید این است که علی رغم مشکلات عدیده اقتصادی مردم همچنان با تمام قوت پای انقلاب و نظام جمهوری اسامی ایران و رهبری معظم ایستاده اند این مسئولیت ما را سنگین­تر می­کند.
اداره کل اطلاعات استان بطور جدی در حوزه اقتصادی ورود پیدا کرده است. تاکنون در قالب برگزاری 32 کمیته نسبت به رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در استان اقدام شده است. برابر اعلام اداره کل امور مالیاتی استان در سال 1397 اداره کل اطلاعات استان در وصول مبلغ 207 میلیارد تومان مالیات از مؤدیان کمک موثر داشته است. در همین مقطع، کیس قاچاق نقره به داخل که به ایجاد مشکلات عدیده در بازار نقره منجر شده بود ضربه زده شد. همچنین با عوامل ترانزیت چرم نامرغوب به داخل کشور و خروج چرم مرغوب از کشو و ملتهب نمودن بازار کیف و کفش شناسایی و برخورد شد. علاوه بر این تعهدات ارزی ایفا نشده به ارزش 60 میلیون دلار که قرار بود صرف تهیه کالای اساسی شود و لیکن در بازار آزاد به فروش رفته بود توسط اداره کل اطلاعات استان تحت پیگیری قرار گرفت و پرونده عناصر متخلف در اختیار مقام قضایی گذاشته شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 مهر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر