پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 27 تير 1400
کد 322

عبداللهی فرماندار شبستر:

رویکرد توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۰ در شهرستان، با نگاه ویژه به بهسازی و تکمیل راه‌های روستایی و مشکلات آب شرب روستاها تدوین شده است

.
مهندس عبداللهی فرماندار شبستر در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شبستر که با حضور حاج آقا راستی نماینده مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید، گفت؛ کمیته برنامه‌ریزی شهرستان یکی از مهم‌ترین کمیته‌های شهرستانی است چرا که توزیع اعتبارات، شناسایی قابلیت ها و مزیت های شهرستان، تعیین خط مشی و جهت گیری ها در راستای اسناد توسعه و اسناد بالادستی در این کمیته تعیین می شود.

فرماندار شبستر از حاج آقا راستی نماینده مردم شریف شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی بدلیل پیگیری اعتبارات و همچنین برخی روسای ادارات و شهرداران که فراتر از انتظار عمل کرده و در جذب اعتبارات استانی تلاش کرده اند و ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیصی را دریافت نموده اند، قدردانی کرد.

رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت؛ رویکرد توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۰ در شهرستان، با نگاه ویژه به بهسازی و تکمیل راه‌های روستایی و مشکلات آب شرب روستاها تدوین شده است و با توجه به شعار سال، توجه خاصی به اعتبارات بخش صنعت و شهرک های صنعتی شده است.

مهندس عبداللهی ضمن تاکید بر ارتباط موثر با مدیران استانی بمنظور طرح مشکلات شهرستان و جذب اعتبارات تخصیصی از استان گفت:

🔹در سال 1400 مبلغ 50 میلیارد تومان از محل تملک دارایی های سرمایه ای، اعتبار تصویب شده که نسبت به رقم 23 میلیارد تومان سال گذشته  118 درصد افزایش داشته است.

🔹 از ۲۳ میلیارد تومان اعتبار سال گذشته شهرستان، ۵۸ درصد تخصیص و عملیاتی شده است.

🔹 در سال ۱۴۰۰ تعداد ۶۷ طرح طی ۱۱ فصل در شهرستان اجرایی خواهد شد.

🔹 در سال گذشته ۱۳۷ پروژه توسط دولت و با مشارکت خیرین به انجام شده که در هفته دولت، دهه فجر و مناسبت های مختلف به بهره برداری رسیده است.

🔹در سال گذشته از سوی دولت مبلغ 37 میلیارد تومان از محل اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون بودجه به شهرداری های یازده گانه پرداخت شده است.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 تير 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر