پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 13 شهريور 1400
کد 329

فرماندار شبستر؛

حفظ و حراست از محیط زیست، وظیفه ای همگانی است.

.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شبستر، جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

 مهندس عبداللهی در این جلسه گفت؛ آموزش، فرهنگ سازی و نگهداری از محیط زیست وظیفه ای همگانی است چرا که گذشتگان محیط زیست را برای ما حفظ کردند و ما نیز امانت دار برای نسل آینده هستیم.

وی با اشاره به اقدام مشارکتی همه دستگاه ها در فروردین ماه مبنی بر پاکسازی کنار جاده ها گفت؛ تمامی دستگاه‌های اجرایی موظفند در راستای حفظ و حراست از محیط زیست تلاش مضاعفی انجام دهند.

مهندس عبداللهی ضمن تاکید بر بازرسی از وضعیت و دفن پسماند شهرهای شهرستان گفت؛ همه محل‌های دفن زباله شهرستان باید فنس کشی شود و دفن روزانه زباله ها باید بصورت اصولی و فنی انجام گیرد تا به محیط زیست و آبهای زیرزمینی آسیبی نرسد.

فرماندار شبستر گفت؛ اداره محیط زیست شهرستان از تجربیات شهرستان های موفق در بحث پسماند استفاده و  الگوبرداری نماید و آنها را برای تصمیم گیری و پیاده سازی در شهرستان به کارگروه ارائه کند.

عبداللهی با انتقاد از وضعیت اسفناک زباله های رها شده در جاده های مواصلاتی شهرستان گفت؛ اداره محیط زیست با استفاده از ظرفیت های مردمی، بسیج، NGOها و دوستداران طبیعت و ایجاد کمپین جهت پاکسازی این محیط استفاده کند.

وی گفت ؛ برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به افرادی که در روزهای پایانی هفته، به خانه باغ ها و ویلاهای خود سفر میکنند، با نصب بنر، محل تجمع زباله اطلاع رسانی شود و زباله ها از محل های مشخص جمع آوری شد.

مهندس عبداللهی در پایان از اداره راهداری شهرستان تبریز ،اداره راهداری شهرستان شبستر، بخشداران، شهرداری ها و دهیاری ها، نیروی انتظامی، بسیجیان و افرادی که در فروردین ماه سالجاری در کمپین زمین پاک، دلسوزانه برای حفظ و حراست از محیط زیست و پاکسازی کنار جاده های مواصلاتی تلاش کردند، قدردانی نمود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 13 شهريور 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر