پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 23 آبان 1400
کد 357

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در شهرستان شبستر

حسین عبداللهی فرماندار شهرستان شبستر: مدیران شهرستان، هشدار های هواشناسی و مدیریت بحران را جدی بگیرند.
 جلسه شهرستانی ستاد پیشگیری و هماهنگی مدیریت بحران به ریاست "عبداللهی" فرماندار شبستر و باحضور واحدی معاون مدیرکل بحران، مدیران، رؤسا و اعضای ستاد به منظور برنامه ریزی،هماهنگی و فراهم آوردن مقدمات لازم در مواجهه با حوادث در فصول بارش نزولات آسمانی در محل فرمانداری برگزار گردید.

حسین عبداللهی فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان:
پیشگیری و حفظ آمادگی در کنار آموزش، اطلاع رسانی و آگاه سازی بموقع در مواقع بحران بسیار حائز اهمیت می باشد.

🔹با توجه به قرار گرفتن در فصل پاییز و آغاز بارندگی‌ها ، شهرداران و بخشداران و دهیاران تمهیدات لازم را اتخاذ و با حفظ آمادگی در زمان بحران نسبت به تجهیز و تکمیل لوازم مورد نیاز جهت ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن به مردم اقدام نمایند.

🔸شهرداران و دهیاران رفع نقاط حادثه خیز  در مسیل ها را بصورت مستمر و دوره ای در دستور کار خود قرار دهند.

🔹اداره منابع آب در برخورد با متخلفان و متصرفان حرایم مسیل ها و رودخانه ها با جدیت اقدام قانونی لازم را انجام دهد.

🔸مدیران شهرستان، هشدار های هواشناسی و مدیریت بحران را جدی بگیرند.

🔹مسئولیت و ایفای نقش دستگاه های عضو مدیریت بحران بسیار مهم است و تسلط به قانون در کنار تعامل و همکاری و همچنین آمادگی هریک از اعضا از اهمیت بیشتری در مقابله با بحران برخوردار است.

🔸اداره صمت شهرستان جهت بکارگیری از توان و ظرفیت ماشین آلات سنگین بخش خصوصی و معادن، برنامه ریزی دقیق و مدونی داشته باشد.

🔹مدیران ادارات ورزش و جوانان ، آموزش و پرورش و اوقاف جهت اسکان موقت و اضطراری در سالن های ورزشی، مدارس و مساجد آمادگی لازم را باشند.

🔸بخشداران و دهیاری ها با همکاری بنیاد مسکن با استفاده از ظرفیت بانک های عامل جهت مقاوم سازی منازل روستایی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

🔹کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان در بسیج امکانات در تمامی حوزه ها جهت همکاری با شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

🔸خرید و راه اندازی سیستم ارتباط رادیویی (بی سیم) از الزامات مدیریت بحران در دستگاه های متولی و ذی ربط مدیریت بحران می باشد.

🔹در راستای ارتقاء آمادگی در برابر زلزله همزمان با سراسر کشور ، مانور سراسری زلزله در مدارس شهرستان شبستر در تاریخ 8 آذر برگزار می گردد.

🔸برگزاری مانور برای سنجش میزان آمادگی و شناسایی نقاط قوت و ضعف است لذا اگر نواقصی از تجهیزات و امکانات در هر بخش وجود دارد، در کمترین زمان ممکن بایستی برطرف شود.

🔹در خاتمه حضور سریع و به موقع در محل حادثه، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و همچنین در دسترس بودن اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران مورد تاکید فرماندار قرار گرفت. 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 آبان 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر