پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 2 آذر 1400
کد 361

فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان؛

اولویت اول در مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از طریق شناسایی کانون ها و افراد در معرض خطر و آموزش هدفمند است.

اولویت اول در مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از طریق شناسایی کانون ها و افراد در معرض خطر و آموزش هدفمند است.
اولویت اول در مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از طریق شناسایی کانون ها و افراد در معرض خطر و آموزش هدفمند است.

مهندس عبداللهی با گرامیداشت پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین گفت؛ تفکر بسیجی با فرمان و رهنمودهای امام راحل (ره) در سال ۵٨ شکل گرفت و امام خمینی رمز موفقیت بسیج را مردمی بودن آن اعلام نمود. 

فرماندار شبستر تاکید کرد که تمامی مسئولین ادارات، وظیفه تبیین ظرفیت ها و دستاوردهای ۴۲ ساله این نهاد مردمی را دارند.

مهندس عبداللهی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی و نیروی انتظامی گفت؛ نیروی انتظامی بیشترین شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر را به کشور تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد به مواد مخدر یکی از ۵ آسیبی که به عنوان دغدغه های اجتماعی مقام معظم رهبری مطرح شده افزود: دستگاه های عضو شورا، در مبارزه با مواد مخدر نباید کوتاهی کنند، چرا که کوتاهی در این مسئله دامن تمام آحاد جامعه و خانواده ها را خواهد گرفت.

وی گفت؛ دانشگاه‌ها، مدارس و برخی واحدهای تولیدی به عنوان مهمترین کانون سوداگرن مرگ برای ضربه زدن به نسل جوان تلقی می شود که باید نظارت بیشتری انجام گیرد تا از اعتیاد دانشجویان، دانش آموزان و کارگران جلوگیری شود.

مهندس عبداللهی با اشاره به گزارش های اعلامی از سوی نیروی انتظامی شهرستان شبستر در مورد آمار کشفیات مواد مخدر در شهرستان و کشف دو محموله بزرگ در سالجاری گفت؛ شهرستان عملکرد خوبی در کشفیات مواد مخدر دارد لذا از تلاش های نیروی انتظامی شهرستان و سایر دستگاه ها قدردانی میکنیم.

وی ضمن تاکید بر فعال سازی کمیته های تخصصی پنج گانه ذیل این شورا گفت: از ظرفیت فضای مجازی برای آگاه سازی و اطلاع رسانی از سوی دستگاه‌های متولی باید بیشتر استفاده شود.

فرماندار شبستر با اشاره به مشکلات کمپ اعتیاد در شهرستان گفت؛ با توجه به وجود ۴۲ مجمع خیرین در شهرستان در حوزه های مختلف نیاز به تشکیل مجمع خیرین در این حوزه احساس می‌شود، دستگاه‌های متولی برای تشکیل مجمع خیرین در این حوزه و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد باید تلاش وافری انجام دهند تا هرچه سریعتر کمپ در شهرستان راه اندازی شود.

وی با اشاره به گزارش نیروی انتظامی مبنی بر کاشت گیاهان مخدری در شهرستان تاکید کرد؛ نیروی انتظامی و کارشناسان جهاد کشاورزی با استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاران جهت رصد موضوع، اقدامات پیشگیرانه انجام دهند. 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 2 آذر 1400
  • توسط کاربر روابط عمومی شبستر